Pingwinki

Nasza działalność związana z opieką nad dziećmi rozpoczęła się w roku 2010.
Początkowo byliśmy Prywatnym punktem opieki żłobkowej, który z czasem przekształcił się w Prywatny żłobek.
W roku 2016 r. otworzyliśmy nasze Niepubliczne przedszkole.
Od początku naszej działalności dzieci otoczone były osobami, które nie tylko kształciły się w tym kierunku ale też otaczały ich ciepłem, wyznaczały cele, motywowały do działania, uczyły codziennych czynności i budziły ich zainteresowania otaczającym światem

Zabawa
Opieka
Kreatywność

Tworzymy dziś pięć grup przedszkolnych, w których nasze dzieci bawią się, uczą, biorą udział w różnych konkursach, jeżdżą na wycieczki i zielone przedszkola, uczestniczą w przedstawieniach teatralnych i seansach filmowych. Staramy się dbać o wszechstronny rozwój dzieci zatrudniając specjalistyczną kadrę.
Dyrektorem placówki jest osoba z wieloletnim stażem pedagogicznym i wielokierunkowym wykształceniem.
Posiadamy specjalistów zajmujących się językiem angielskim, wczesnym wspomaganiem rozwoju dzieci, logopedią, psychologią, pedagogiką, oligofrenopedagogiką, wychowaniem fizycznym, muzyką oraz pedagogiką korekcyjno-wyrównawczą..
Nasi pedagodzy regularnie poszerzają swoją wiedzę i umiejętności, dokształcają się, żeby sprostać rosnącym potrzebom dzieci.

Dzieci w naszych placówkach  bawią się uczą i nabywają niezbędnych umiejętności w oparciu o szeroką bazę pomocy edukacyjnych w tym multimedialnych (rzutniki , tablice, dywany interaktywne, roboty) oraz pomoce edukacyjne do nauki czytania, pisania i liczenia.
Regularnie wzbogacamy i uzupełniamy naszą bazę pomocy i zabawek bo zabawa to podstawowe działanie dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym.
Pracujemy w oparciu o zatwierdzone zestawy podręczników oraz programów edukacyjnych.
W trosce o nasze dzieci współpracujemy z różnymi instytucjami w celu poprawy ich bezpieczeństwa i właściwego rozwoju.

Spotykamy się też z rodzicami naszych dzieci organizując okazjonalne spotkania, pikniki rodzinne ,imprezy świąteczne,  wspólne czytania bajek oraz prezentacje ciekawych zawodów.
Organizujemy comiesięczne spotkania w ramach konsultacji z nauczycielami oraz pomocy psychologiczno- pedagogicznej.
W roku 2019 r. uzyskaliśmy tytuł Przyjaznego Przedszkola zajmując I miejsce na terenie miasta Świętochłowice w konkursie Dziennika Zachodniego.

W naszych działaniach staramy się osiągać jak najlepsze wyniki o czym świadczą postępy naszych przedszkolaków ich rozwój , zaufanie i uśmiech.

ZAPRASZAMY

DO NASZYCH PLACÓWEK PRZEDSZKOLNYCH PRZY ULICY ŚLĄSKIEJ 23 ORAZ ŻŁOBKA PRZY UL. WOJSKA POLSKIEGO 35 W ŚWIĘTOCHŁOWICACH.

Zabawa, opieka oraz rozwój

Gimnastyka korekcyjna

Muzyka z rytmiką

Opieka psychologiczna